Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej nr 109 nastąpi – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki – w dniu 2 września 2024r.

Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w uroczystości Państwa przedstawicieli Rady Rodziców.

Przebieg uroczystości:

– 8.00 – Uroczysta Msza św. W Kościele pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza przy ul. Dobrego Pasterza 4. W imieniu katechetów, zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych uczniów wraz z rodzicami. Jednocześnie informujemy, że dzieci w kościele i w drodze z kościoła do szkoły, pozostają pod opieką rodziców.

Klasy 1-3

– 9.15 – Zbiórka dzieci w szatni uczniowskiej i przejęcie uczniów od rodziców przez wychowawców. Uczniowie proszeni są o wchodzenie do szkoły wejściem przez przyziemie od strony ul. Siewnej.

– 9.30 – Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na dużej sali gimnastycznej. Zapraszamy chętnych rodziców do obserwacji uroczystości z antresoli.

– 9.50 – 10.20 – Spotkanie klas z wychowawcami w salach.

– 10.20 – Zakończenie uroczystości klasowych, sprowadzenie dzieci przez nauczycieli do szatni i wydanie rodzicom.

Klasy 4-8

10.15 – 10.25 – zbiórka dzieci w szatni uczniowskiej i przejście do dużej sali gimnastycznej. Uczniowie proszeni są o wchodzenie do szkoły środkowym wejściem przez przyziemie przeznaczonym dla klas starszych.

– 10.30 – Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na dużej sali gimnastycznej. Zapraszamy chętnych rodziców do obserwacji uroczystości z antresoli.

– 10.50 – 11.20 – Spotkanie klas z wychowawcami w salach.

– 11.20 – Zakończenie uroczystości klasowych, sprowadzenie dzieci przez nauczycieli do szatni i powrót do domów.

Ponieważ pierwszy dzień w szkole ma charakter uroczysty, prosimy aby dzieci ubrane były w stroje galowe. Nie ma konieczności przynoszenia w tym dniu obuwia zamiennego. Jednocześnie informujemy, że 2 września świetlica szkolna będzie nieczynna.

Informujemy też, że Rozpoczęcie Roku Szkolnego jest dniem uroczystym w szkole, z możliwością obecności rodziców. Podczas normalnego trybu pracy szkoły obowiązują codzienne standardy bezpieczeństwa i rodzice wchodzą wyłącznie do Strefy Rodzica, nie wchodzą na teren szatni i innych przestrzeni szkolnych.

Dalej