Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 109 nastąpi – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki – w dniu 4 września 2023r.

Przebieg uroczystości:

– 8.00 – Uroczysta Msza św. W Kościele pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza przy ul. Dobrego Pasterza 4. W imieniu katechetów, zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych uczniów wraz z rodzicami. Jednocześnie informujemy, że dzieci w kościele i w drodze z kościoła do szkoły, pozostają pod opieką rodziców.

– 9.30 – Zbiórka dzieci z klas 1-8 w szatniach uczniowskich i przejęcie klas przez wychowawców.

Uczniowie z klas 1-4 proszeni są o wchodzenie do szkoły wejściem przez przyziemie od strony ul. Siewnej, uczniowie z klas 5-8 – środkowym wejściem przez przyziemie.

– 10.00 – Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na trawiastym, szkolnym boisku sportowym.

– 10.15 – 10.45 – Spotkanie klas z wychowawcami w salach.

– 10.45 – Zakończenie uroczystości, sprowadzenie dzieci przez nauczycieli do szatni i powrót do domów.

Ponieważ pierwszy dzień w szkole ma charakter uroczysty, prosimy aby dzieci ubrane były w stroje galowe. Jednocześnie informujemy, że 4 września świetlica szkolna będzie nieczynna.

Informujemy też, że w przypadku deszczowej aury, nie będzie uroczystości na boisku szkolnym. Wówczas od 10.00 do 10.45 uczniowie będą rozpoczynali rok szkolny spotkaniem ze swoimi wychowawcami. Niniejsza organizacja podyktowana jest niedostępnością sali gimnastycznej ze względu na trwający w niej remont.