Organizacja Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 109

Dzień 14 października to Święto Edukacji Narodowej. Jest to, zgodnie z ustawą,  dzień wolny od zajęć dydaktycznych, tzn. żadna klasa nie ma w tym dniu lekcji, uczniowie, jeżeli taka jest wola rodziców, mogą nie przychodzić w tym dniu do szkoły.

W szkole Podstawowej nr 109 obowiązywała będzie w tym dniu następująca organizacja pracy:

– świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 17.00

– uczniowie klas pierwszych będą mieli ślubowanie, które będzie miało formę uroczystego apelu

– akademia – na sali gimnastycznej  – rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie trwała około 45 minut

– w akademii uczestniczyć będą wszystkie klasy pierwsze, delegacje z każdej klasy od 2 do 8 i uczniowie obecni na świetlicy szkolnej

– po akademii wychowawcy klas 1-3 wydadzą dzieci rodzicom, a uczniowie reprezentujący klasy 4-8 zostaną zwolnieni do domu

– pozostali uczniowie pozostaną na świetlicy szkolnej.

Na uroczystość ślubowania klas pierwszych serdecznie zapraszamy rodziców pierwszoklasistów. Widownia będzie dla Państwa usytuowana na antresoli sali gimnastycznej.

Szczególne zaproszenie kierujemy do Prezydium Rady Rodziców. Zapraszamy Państwa do czynnego uczestnictwa w Akademii, poprzez „słowo skierowane do pierwszaków”.